All for Joomla All for Webmasters
+90 224 443 31 31 Pzt - Cum 08:00 - 18:00 Üçevler Mah. Nilüfer Ticaret Merkezi 67. Sk No:2 Nilüfer / Bursa
ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Çok Pompalı Hidrofor

Uygulama alanları: Siteler, oteller, ofis binaları ve gökdelenler, fabrikalar, hastaneler vb. yerler için basınçlı su temininde kullanılabilir.

Fonksiyon; 2 ila 6 pompa mikro-işlemci temelli kontrol birimi tarafından kontrol edilir ve izlenir.
İlk pompa ön basınç ayarının altına düştüğünde çalışır. Diğer pompalar mevcut talebe göre otomatik olarak çalışmaya başlar. İhtiyaç azaldığında çalışma sürelerine göre pompalar sırayla durur. İlk devreye giren pompa, diğer çalışan pompalardan önce duruşa geçer. Sistemintekrar çalışmasında pompalar otomatik olarak değişmeli çalışırlar.Pompa çalışma saatlerinin eşit olarak dağıtımı bu şekilde sağlanmış olur. Çalışma durumu LED ler vasıtasıyla gözlemlenir.

2 ile 6 adet arası pompa PLC tarafından kontrol edilir ve izlenir. Pompalar sıra kontrollü çalışırlar, bu sayede pompalar eşit sürelerde devrede kalırlar. Basma tarafı kollektörü üzerinde bulunan basınç sinyali ileticisi yardımıyla hattaki basınç izlenir. Su talebinin artmasıyla hat basıncı “Alt Basınç “(devreye girme basınç set değeri) değerinin (PALT) altına düşerse ilk pompa otomatik olarak devreye girer, eğer basınç düşüşü devam ederse diğer pompalarda devreye girerler. Su talebinin azalmasıyla hattaki basınç yükselir ve kollektördeki basınç hidroforun “Üst Basınç”(devreden çıkma basınç› set değeri) değerinin (PÜST) üzerine çıkarsa en yaşlı pompa devreden çıkar. Pompaların devreye giriş ve çıkış gecikme süreleri PLC üzerinden ayarlanabilir.

About the author

Leave a Reply