All for Joomla All for Webmasters
+90 224 443 31 31 Pzt - Cum 08:00 - 18:00 Üçevler Mah. Nilüfer Ticaret Merkezi 67. Sk No:2 Nilüfer / Bursa
ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Termostatik Radyatör Vanası

Termostatik Radyatör Vanası, bir vana ve bu vananın üzerine bağlanmış termostattan oluşmaktadır. Vana, radyatöre kolayca bağlanır ve istenen sıcaklık vana üzerindeki bir skala üzerinden belirlenir. Oda sıcaklığı belirlenen değere ulaştığında, vana otomatik olarak radyatöre gelen su akışını keser. Böylece gereksiz ısınmanın önüne geçilmiş olunur.

Klasik sistemlerde sıcaklık evin odalarına dengesiz olarak dağılabilir ve sağlıksız bir ortam oluşabilir. Oysa Termostatik Radyatör Vanaları kullanılan sistemlerde bu durumun önüne geçilir ve dengeli ısınmanın yolu açılır. Örneğin; evin ısıya en çok maruz kalan alanlarından olan mutfakta, sıcaklık istenen değere kolayca ulaştığı için, termostat daha önce devreye girer ve gereksiz ısınma engellenir. Soğuk olan diğer odalarda ise istenen sıcaklığa ulaşılmadığı için, radyatörlere sıcak su gönderilmeye devam edilir. Böylece ısı ve enerji dengesi sağlanmış olur.

Termostatik Radyatör Vanası yakıt tasarrufu sağlar, ısıtma cihazlarının verimini ve ömrünü uzatır, tüm odalarda dengeli ısınma sayesinde konfor sunar ve yardımcı enerjiye ihtiyaç duymadığı için işletme maliyetli ürünler değildir.

Montaj durumuna bağlı olarak köşe ve düz tipleri bulunmaktadır.

Malzeme Yapısı:
Gövde: Nikel Kaplı Pirinç
Volan: ABS

Bağlantılar:
Dişli

Nominal Çap:
DN15 (1/2”) – DN20 (3/4”)

Basınç Değerleri:
Maks. 10 bar’a kadar

Sıcaklık Aralığı:
Malzeme yapısına göre -10ºC’den 120ºC’ye kadar.

Uygulamalar:
-Kalorifer tesisatları

About the author

Leave a Reply