All for Joomla All for Webmasters
+90 224 443 31 31 Pzt - Cum 08:00 - 18:00 Üçevler Mah. Nilüfer Ticaret Merkezi 67. Sk No:2 Nilüfer / Bursa
ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Yatay Kademeli Pompalar

Yatay Kademeli Pompalar birden fazla çark ve difüzörden oluşan, basınç elde etmek için kullanılan pompalardır. Emme ve Basma ağızı montajları farklı şekillerde  yapılabilir. yatay eksenli, kademe gövdeleri radyal ayrılabilen, çok kademeli,  santrifüj pompalardır.Pompa çarkları dinamik olarak dengelenmiş, tek girişli, kapalı tipteki çarklardır, çarkları taşıyan mil iki taraftan yataklar ile dengelenmiştir.Eksenel kuvvetin dengelenmesi denge delikleriyle yapılmaktadır. Kalan dengelenmemiş eksenel kuvvet ise rulmanlar tarafından taşınmaktadır. Aşınma halkası uygulamaları İsteğe bağlı olarak  mevcuttur. Pompa ve motor ortak bir şase üzerinde elastik kaplinle akuple edilmiştir. Çarkların dinamik olarak dengelenmiş  olması çok önemlidir.  Çok çeşitli uygulamalarda kullanılırlar. Temiz ya da çok az kirlenmiş su basabilirler.

 Yatay Kademeli Pompaların Basabildiği Akışkanlar: pompa malzemesine zarar vermeyen akışkanlar ,aşındırıcı olmayan, içinde katı parçacıklar ve elyaf bulunmayan, temiz veya çok hafif kirli, düşük viskoziteli sıvılar ve Kimyasallar.Çok yoğun olmayan kumlu sular,Muhtelif oranlarda metal oksit ihtiva eden sular,Deniz suyu.

 Yatay Kademeli Pompaların Uygulama alanları :  Ham su ve içme suyu temin sistemleri, Endüstriyel Tesislerde, basınçlı hidrofor sistemleri, sulama sistemleri, enerji istasyonları, ısıtma, filtre, yangın söndürme, ters osmoz, yıkama tesisleri , kar tabancaları,İçme suyu şebekelerinde,Yüksek binalarda, sanayide kullanılan basınçlandırma sistemlerinde,Su arıtma tesislerinde,Yangın söndürme sistemlerinde,Kazan besi ve kondens sistemlerinde,Sağlık ve temizleme sektörlerinde,Her türlü endüstriyel uygulamalar,Su dağıtım sistemlerinde,Gemicilik, maden, enerji sektörlerinde Sulama sistemlerinde , Sıcak su sirkülasyon sistemlerinde ,Gemi – Gemi İnşaa Sanayiinde, Enerji Santrallerinde.

 

About the author

Leave a Reply