All for Joomla All for Webmasters
+90 224 443 31 31 Pzt - Cum 08:00 - 18:00 Üçevler Mah. Nilüfer Ticaret Merkezi 67. Sk No:2 Nilüfer / Bursa
ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

PPRC BORULAR

PPRC, polipropilen random copolimer kelimelerinin kısaltmasıdır. Özellikle sıcak sulu ısıtma ve temiz su sistemlerinde kullanılan Polipropilen Random Co-polimer (pprc) borular, ultra yüksek moleküler ağırlıklı yapısından dolayı işletme şartları haricinde oluşabilen çok düşük ve yüksek sıcaklık ve basınç şartlarında dahi yüksek performans sağlayabilmektedirler.
PPRC boruları yüksek çekme mukavemeti sayesinde içinde dolaşan suyun kimyasal özelliklerinde olası hiçbir değişime izin vermemektedir. Polipropilen Random Co-polimer hammaddesinden üretilen borular düzgün iç yüzeyleri sayesinde yosun oluşumunu olanaksız kılmakta ve boyutlarındaki homojenlik nedeniyle de basınç düşümünü en aza indirgemektedir.

Polipropilen Random Co-polimer borular ve yardımcı parçaları tip 3 olarak sınıflandırılmış ve Alman normu olarak da DIN 8077 DIN 8078 standartlarında üretilmektedir.
Borular ve yardımcı parçalarının Türk standart numaraları ise TS 9937 ve TS 11755 dir. Kullanılan hammadde başta Almaya, Fransa, Büyük Britanya gibi gelişmiş ülkeler olmak üzere Avrupa ülkeleri sağlık otoriteleri ve Amerika Birleşik Devletleri sağlık yasaları tarafından da onaylanmıştır.

PPRC boru ve fittinglerin kullanım alanları nelerdir?
Temiz Su Tesisatlarında,
Sıcak ve Soğuk su tesisatlarında,
Radyatör ısıtma sistemlerinde,
Yerden ısıtma sistemlerinde,
Merkezi ısıtma sistemlerinde,
Endüstriyel soğutma su borularında,
Basınçlı hava sistemlerinde,
Yangın söndürme sistemlerinde,
Sera ve bahçe sulaması yapılan tarım islerinde, ideal bir seçimdir.

PPRC FİTTİNGS MALZEMELERİ

About the author

Leave a Reply